Šypsena: kaip pagerinti dantų spalvą ir ją išsaugoti

0
1321

Manoma, kad savimi pasitikinti moteris niekada nebijos šypsotis. Šypsena tampa dar vienu aksesuaru, be kurio siūloma iš namų nekelti nė kojos. Besivaikydami estetinio grožio, pradedame ieškoti būdų, kaip suteikti šypsenai daugiau žavesio. Daugelis išbando krūvas dantų pastų, tikėdamiesi, kad tinkama burnos higiena pakeis dantų spalvą, bet dažniausiai tenka nusivilti. Dantų balinimas – efektyviausias būdas atgauti žavingą šypseną.

Šypsenai galime surasti begalę apibūdinimų, kaip kerinti, žavinga, holivudiška, nepamirškime ir amerikietiškos šypsenos, kuri reprezentuoja sėkmingą gyvenimą. Taigi, nesuklysiu sakydama, kad šypsena gali atverti ne vienas duris. Net ir širdies. Ne paslaptis, kad besišypsanti mergina visada sulauks daugiau dėmesio ir bus ankščiausiai pastebėta. Dėl to verta pagalvoti apie tam tikrus valgymo ir kasdienius įpročius, kurie turi daugiausia įtakos dantų spalvai. Turime vengti raudono vyno, kavos, tabako, dalies vaisių ir daržovių. Šie išoriniai veiksniai formuoja dantų dėmes, kurios susiformuoja dėl maisto ir gėrimų liekanų. Tai ir keičia dantų spalvą. Be to įtakos tam turi ir tokie vaistai, kaip raminamieji, slopinantys alergijos simptomus, reguliuojantys aukštą kraujo spaudimą bei įvairūs antibiotikai. Kiti išorės veiksniai gali būti ir jūsų naudojama pasta, jei joje yra per didelis fluoridų kiekis, kurių galima rasti ir geriamajame vandenyje bei kituose gėrimuose. Vidiniai veiksniai taip pat lemia dantų spalvą. Tai genai ir amžius. Laikui bėgant net ir geriausiai prižiūrėti dantys ima savaime gelsti.

Jei jūsų dantys jau yra praradę norimą spalvą, galite jiems padėti ją susigrąžinti atlikę dantų balinimo procedūrą. Labiausiai paplitusi procedūra – dantų valymas balinančia pasta. Tačiau tai dažniausiai nepadeda pasiekti norimo rezultato. Juk norime kuo greičiau turėti tobulai baltą šypseną. Belieka tik pasirinkti, ar reikalo imsimės pačios, ar vis dėlto atsiduosime į profesionalų rankas. Tikriausiai ne viena jau yra išbandžiusi balinančias juosteles ar balinančią želė ir kapas. Rezultatai gali būti dvejopi. Tuo tarpu stomatologijos kabinete, kur galėsite rinktis tarp balinimo lazeriu ar UV spinduliais, jums bus atlikta patikima procedūra. Visos balinančios priemonės savo sudėtyje turi peroksido. Todėl, rinkdamiesi balinimo procedūra, pasidomėkite koks bus šios cheminės medžiagos kiekis ir kaip jis paveiks dantų emalį.

Atlikus bet kurią balinimo procedūrą yra labai svarbu nuolatos palaikyti burnos higieną. Jau žinote, kokie maisto produktai ir gėrimai gali pakenkti jūsų šypsenai. Nebūtina jų visai atsisakyti. Vartokite atsakingai ir su saiku. Po valgio išsiskalaukite burną ar kramtykite gumą, bet ne daugiau nei 3-4 kartus per dieną. Po kavos ar rūgštaus vyno neskubėkite valytis dantų, palaukite bent pusvalandį kol atsistatys normali burnos terpė. Gazuotiems gėrimams naudokite šiaudelį. Be to valgykite daugiau obuolių, salierų, kriaušių, agurkų ir morkų. Šie produktai sudėtyje turi daug vandens ir skatina seilių gamybą, kuri padeda palaikyti burnos higieną.

Moterims siūlau pasinaudoti dar viena gudrybe – lūpų dažai, kurie turi savyje melsvo atspalvio. Rezultatas bus matomas iš karto. Jūsų dantys antrodys kur kas baltesni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here