Sausa oda: patarimai, kaip išgelbėti išsausėjusią odą

0
1364

Labiausiai moteris erzina sausos odos pojūtis. Tai vyksta dėl kenksmingų aplinkos veiksnių, netinkamos odos priežiūros, ligų ar senėjimo proceso. Oda tampa jautresnė, mažiau elastinga ir praranda savo natūralų minkštumą. Veido oda ypač kenčia nuo išsausėjimo. Tik nusiprausus juntame nemalonų traukimo jausmą. Dėl to greičiau atsiranda ir bauginančios smulkios raukšlelės. Pradėkime ankščiau tinkamai rūpintis oda, kad vėliau netektų lieti gailių ašarų.

Tikriausiai neverta priminti, kad vanduo organizmui teikia nepamainomą naudą. Odai vanduo yra bene svarbiausias dalykas. Sausėjimas – pirmasis požymis, kad jūsų organizmui trūksta vandens. Piktnaudžiavimas kava gali prisidėti prie odos sausėjimo, nes kofeinas varo skysčius ir kitas naudingas medžiagas. Netinkama odos priežiūra – tai per dažnas prausimas ir pilingas, naudojami spirituoti tonikai, per karštas vanduo, kaitinimasis soliariume. Odos būklei kenkia ir kai kurie aplinkos faktoriai – vėjas, šaltis ir saulės ultravioletiniai spinduliai. Vyresniame amžiuje odai darosi sunkiau išsaugoti drėgmę. Taip pat sumažėjusi odos barjerinė funkcija ar genetiškai nulemtos ligos turi įtakos mūsų odos būklei. Nepamirškime ir blogos mitybos įpročių. Odai gali stigti vitamino A, kurio gausu morkose, pomidoruose ir špinatuose.

Sausos odos priežiūra prasideda nuo elementaraus valymo. Netingėkite prieš naktį nusivalyti makiažo likučių, kartu pašalinsite dulkes ir apmirusio epidermio ląsteles. Plaudamiesi veidą vandeniu iš čiaupo ir paprastu muilu, pašalinsite apsauginį odos sluoksnį, saugantį odos drėgmę. Geriau naudokite pienelį makiažui ar tonikus be alkoholio. Tokiu būdu pašalinsite visus nešvarumus ir sudrėkinsite odą. Nuolat naudodami drėkinamuosius kremus, kuriuose gausu maitamūjų aliejų ir riebalų, padėsite odai išlikti stangriai ir elastingai. Tinkamas kremas neturi palikti ant odos blizgaus sluoksnio. Tepkite bent 2 kartus per dieną. Jei kremas greitai susigers, galite pakartoti procedūrą po 15-20 minučių. Nakčiai pasitepkite šiam laikotarpiui skirtu kremu, kuriame paprastai būna daugiau naudingų veikliųjų medžiagų. Oda nakties metu geriau įsisavina įvairias priemones dėl intensyvesnės kraujotakos. Jei jūsų išsausėjusiai odai reikalinga skubi pagalba, naudokite kaukes. Jokiu būdu nesirinkite kaukių, kuriuose yra kosmetinio molio ar, kurias užsitepus, reikia nusilupti. Tai dar labiau sudirgins odą. Rinkitės kreminės konsistencijos kaukes, kurios akimirksniu pagerins odos būklę.

Pasigaminkite paprastą kaukę namuose. Kaukei reiks 2 arbatinių šaukštelių varškės, 1 arbatinio šaukštelio medaus ir trupučio aliejaus. Viską sumaišykite iki vientisos masės ir tepkite ant išsausėjusios odos.

Pasirinkę geras kosmetines priemones ir saugodami odą nuo nepageidaujamų veiksnių, palaikysime ją sveiką ir elastingą. Gerkite daugiau vandens, domėkitės sveika mityba ir dažniau pasilepinkite atpalaiduojačiomis proceūromis. Juk tikrasis grožis slypi viduje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here