3 patarimai kaip išsaugoti gerą rankų odos ir nagų būklę

0
1207

Sakoma, jog moters amžių galima nuspėti pasižiūrėjus į jos rankas. Kaip tik dėl to turime tinkamai prižiūrėti rankų odą ir saugoti nuo kenksmingų veiksnių. Darbe ar buityje oda yra pratusi prie dirgiklių – dulkių, cheminių priemonių ar temperatūrų svyravimų. Per didelis dirgiklių kiekis gali neatpažįstamai pakeisti rankų odos būklę. Dėl to verta žinoti keletą tinkamos odos priežiūros paslapčių.

  1. Kai už lango spaudžia šaltukas, ar pučia žvarbus vėjas, rankoms tenka susidoroti su nemenku pavojumi. Nušalusi rankų oda ilgam tampa rausvo atspalvio. Jei bent kartą jas nušalote, rankos pasidarys kur kas jautresnės bet kokiam šalčiui. Net rudenį prasidėjus pirmoms darganoms, pajusite kaip šals rankos. Tokį nušalimą išgydyti labai sudėtinga. Galite išmėginti karšto ir šalto vandens voneles. Į 1l vandens įdėkite 1 arbatinį šaukštą garstyčių ir laikykite pirmiausia karštam, o vėliau šaltam vandenyje. Atšalus orams venkite nešioti odines pirštines, kaip žinote, oda tik pritrauks šaltį. Rinkitės megztas vilnones pirštines, geriausia – kumštines.
  2. Neplaukite rankų su šarminiais muilais ar plovikliais. Pasirinkite muilus, kuriuose yra riebalinių rūgščių. Jei po plovimo pajausite, kad rankų oda sausa, patepkite kremu. Praktiškai drėkinantį kremą galite naudoti vos prireikus, taip greičiau atgaivinsite rankų odą. Rankas galite suminkštinti ir kitais būdais. Tai elementarios liepžiedžių, mėtų, ar bulvių nuoviro vonelės. Galite pasiruošti voneles naudodami augalinius aliejus ( sėmenų ar saulėgražų). Eteriniai citrinos aliejai šiltoje vonelėje atgaivins sudirgusią rankų odą ir tuo pačiu stiprins nagus. Po kiekvienos vonelės gausiai palepinkite rankų oda drėkinamuoju kremu.
  3. Atliekant buitinius darbus visada dėvėkite gumines ar medvilnines pirštines. Dabartiniai cheminiai valikliai pasižymi labai kenksmingomis cheminėmis medžiagomis. Galime tik pašmaikštauti sakydami: “Bang! Ir švelnios rankų odos kaip nebūta”. Naudodami tokias prekes ne tik susidorojame su nešvarumais. Taip galime ir neatpažįstamai pakeisti rankų odą bei pakenkti nagams. Nagai ims dažniau lūžinėti ir trūkinėti. Tai gali vykti ir dėl vitaminų A, E trūkumo organizme. Valgykite daugiau morkų, pomidorų ar maisto produktų, kuriuose gausu želatinos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here