Grožis: moterų silpnybė ir stiprybė

0
1287

Grožis moterims nėra vien patraukli išvaizda. Tai ilgos valandos, praleistos prieš veidrodį, namuose, grožio salone, ar kur nors kitur, tobulinant savo atspindį. Negailime laiko grožio procedūroms. Nors vyrai pamažu mus vejasi, ar net pralenkia. Bet šį kartą ne apie tai.

Grožis yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Pirmąją gyvenimo dieną jau girdime kokios esame gražios ir nuostabios, nors dar nesuvokiame ką tai galėtų reikšti. Ta iliuzija laikui bėgant baigiasi, norime to ar ne. Vos tik atsidūriame ten, kur galime būti lyginamos, vienos išlieka gražuolėmis, o kitos, deja, nublanksta. Grožio industrija niekada nebūtų tiek pasiekusi, jei ne mes – vartotojai. O jei dar tiksliau – vartotojos.Taip, mes moterys esame tos, kurios visą šia industriją išlaiko.

Nuo ko tai prasidėjo? Negalėčiau tiksliai atsakyti, bet neabejoju, jog dar antikos laikais. Prisiminus garsųjį mūšį dėl Trojos ir tuo metu gražiausia pasaulio moterimi tituluojamą Heleną, kyla vis mažiau abejonių, kas vadovauja grožio industrijai.  Visų laikų garsiausias, ir ko gero, sudėtingiausias klausimas: „Ko nori moterys?“ išlieka svarbiausiu rodikliu iki pat šios akimirkos. Deja, visos esame skirtingos, kiekviena grožį suvokiame savaip.  Tačiau tai nėra taip svarbu, kaip suprasti, dėl ko grožis tapo mūsų gyvenimo dalimi. Vieni teigia, jog mes tai darome tik dėl vyrų. Bet ar tikrai? Graži moters išvaizda labiausiai priklauso nuo vidinės būsenos . Pačios elementariausios grožio procedūros pagerina mūsų savijautą. Galbūt dėl to vis daugiau vyrų mėgaujasi  profesionaliu manikiūru ar bando įgauti bronzinį odos atspalvį, kaitindamiesi po dirbtine saule. Tai jau nieko nebestebina. Ši industrija yra taip išsiplėtojusi ir įsitvirtinusi, jog įtraukia net pačius abejingiausius.

Nenuostabu, jog vaikystėje išbandome visus mamos lūpdažius ir mėginame žengti pirmuosius žingsnius nuo žemės pakilusios aštuonis ir daugiau centimetrų. Tikriausiai tą patį darydavo ji pati, dėl to per daug nepykdama nuvalo vaikiško makiažo likučius, žinodama, jog tai kartoti teks dar ne kartą. Paauglystėje grožio vaidmuo tik dar labiau sustiprėja. Tada ir supranti, ar tu genetiškai  apdovanota. Kad ir kaip tai skambėtų, bet kiekviena žinome, jog vienos užima gražuolių gretas,na, o kitos tampa pilkomis pelytėmis. Čia ir ateina laikas pirmajai pažinčiai su savimi. Pasikeisti nėra sudėtinga. Pirmiausia reikia išmokti mylėti save. Laikui bėgant išmokstame,  pradedame labiau rūpintis savimi. Statistiškai, moteris, sulaukusi vidutiniškai 28 metų , yra labiausiai patenkinta savo išvaizda. Na, o vėliau vyksta atvirkštinis procesas, bandome grožį susigrąžinti. Kaip pasakoje „Snieguolė“ piktoji pamotė stengiasi išsaugoti jaunystę imdamasi  juodžiausių priemonių, taip ir dabar nepabijama gultis po skalpeliu, nors ir įspėjama dėl įvairiausių komplikacijų.

Galite teigti, jog grožis tai dar ne viskas. Tačiau pirmasis įspūdis nebereikalo yra taip vertinamas. Daugybė straipsnių ir vadovėlių moko mus, kaip sudaryti pirmą gerą įspūdį. Na, ir kaip manote, kam skiriamas didžiausias dėmesys? Taip, išvaizdai. Tinkama savęs prezentacija atveria plačias galimybes. Jeigu nesijauti patogiai būdama savimi, galbūt atėjo metas ką nors keisti? Spręsti lieka jums, brangiosios.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here